Nejlepším řešením je automatická závlaha

Proč využít automatickou závlahu?

Žádná rostlina se dnes neobejde bez vláhy. Samozřejmě rostliny na poušti mohou bez vody vydržet i dlouhé měsíce, ale i ony potřebují čas od času dostatek vody, která jim umožní bezproblémově růst. Totéž samozřejmě platí i o všech rostlinách na vaší zahradě, stejně jako o keřích, travnatém porostu, nebo třeba o stromech. To vše patří mezi flóru, která se bez vody neobejde. Oproti pouštním rostlinám je ale třeba dopřát vaší zahradě vláhu mnohem častěji.

A tak většině zahrádkářů nezbývá, než vzít konev s vodou, nebo zahradní hadici a začít zalévat ručně. To ale není jediná možnost, jelikož existuje i varianta, jak si zalévání dokonale ulehčit. Tou variantou je samozřejmě automatická závlaha.
Zahradnictví u Krtka | Automatická závlaha zahrad

Na déšť se nevyplatí spoléhat

Samozřejmě velkou část práce za vás může udělat déšť, ale ne vždy je dobrým pomocníkem, jelikož může být období, kdy i několik, týdnů neprší a vaše rostliny přesto potřebují vláhu. Pokud ji mít nebudou, mohou vlivem suchého a horkého počasí pomalu usychat, což se projeví až jejich úplným odumřením. A tak většině zahrádkářů nezbývá, než vzít konev s vodou, nebo zahradní hadici a začít zalévat ručně. To ale není jediná možnost, jelikož existuje i varianta, jak si zalévání dokonale ulehčit. Tou variantou je samozřejmě automatická závlaha.

Proč ji využít?

Ten hlavní důvod jsme samozřejmě nastínili výše, a je jím potřeba pravidelné vláhy pro vaše rostliny a také možnost, jak si můžete ušetřit čas, ale i starosti, nebo námahu. Díky automatickému zavlažování si můžete vše perfektně naplánovat, a to třeba intervaly toho, kdy se má závlaha spouštět, nebo jak by měla být na různých částech zahrady intenzivní. Samozřejmě stejně tak pohodlně ji můžete ovládat také manuálně, a tak v případě potřeby zalít celou zahradu během pár minut, a to tak, že sedíte u ovládacího prvku a čekáte, až samotný systém odvede veškerou práci za vás.

Samozřejmostí je možnost instalace v rámci celé zahrady, s ohledem na to, aby žádný její kout nebyl vynechán. Dostatečně tak zalijete jak váš trávník, tak i rostliny, pěstovanou zeleninu, stejně jako vaše keře, popřípadě také vaše stromy. Navíc profesionální služby v této oblasti, které jsou spojeny i se zkušenostmi a poradenstvím budou zárukou toho, že vždy bude využito optimální řešení s ohledem na vaše požadavky, s ohledem na vaše finanční možnosti, ale stejně tak i s pohledem na to, jak má být která rostlina zalévána.Využití pro jakékoliv plochy

Všestrannost automatické závlahy oceníte i ve chvíli, kdy si chcete ulehčit práci s vaší klasickou malou zahrádkou v zahrádkářské kolonii, stejně tak jako si chcete ulehčit práci s velkou zahradou u rodinného domu, nebo potřebujete pravidelně zavlažovat velké plochy. Ty se mohou týkat firemních nebo sportovních prostor. A i tito zákazníci samozřejmě danou možnost využívají, jelikož z hlediska efektivity je daná investice velkým přínosem na několik dalších desítek let. A to s příznivými vstupními náklady, které souvisejí i s tím hlavním, čím jsou rozvody samotného zavlažovacího systému. Hadice většinou vedou pod povrchem, a tak travnatou plochu rozhodně nijak nehyzdí, stejně jako nijak nepřekážejí v rámci samotného užívání.

V rámci nové, ale i současné zahrady

Výhodou daného řešení je samozřejmě i to, že ho lze bez problémů využít jak v rámci vašich stávajících zahrad, tak samozřejmě může být instalované i v rámci prvotní realizace. Vzhledem ke všem zmíněným výhodám je určitě dobrou volbou zohlednit i toto řešení v rámci samotného projektu, jelikož i dostatek vláhy má vliv právě na to, jak vaše zahrada vypadá. A jenom málokdo by chtěl zhatit několikaměsíční úsilí a péči tím, že neměl čas několik dní zalévat. Nehledě na situace, kdy se musíte ze svého domu na několik dní vzdálit třeba kvůli služební cestě, nebo pokud jedete na dovolenou. Systém automatické závlahy bude i v tyto dny fungovat zcela samostatně.

Zahradnictví u krtka

Sídlo firmy:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10

Adresa provozovny:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10
(KŘIŽOVATKA ULIC K MĚCHOLUPŮM A KUTNOHORSKÁ,
NAPROTI ČERPACÍ STANICI “TANK ONO”, AREÁL ZAHRADNICTVÍ)

VIRTUÁLNÍ PRODHLÍDKA


Otevírací doba: 
PO-PÁ: 9:00 - 18:00
SO-NE: 9:00 - 18:00


Prodejna:
Tel.: +420 774 07 07 07
e-mail: zahradnictvi-jandl@seznam.cz

Zahradnické služby – objednávky: 
Tel.: 777 97 77 77
e-mail: info@rousal.cz